Jak wybrać hotel na wakacje?

Jak wybrać hotel na wakacje

Mile spędzone wakacje to nie tylko nieskazitelna pogoda, piękne widoki oraz pyszne, lokalne jedzenie. Istotnym elementem jest również wybór hotelu lub innego obiektu wypoczynkowego, w którym przyjdzie nam spędzić urlop.

W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak wybrać hotel na wakacje. Na co zwracać uwagę? Od czego zacząć poszukiwania idealnego hotelu?

Lokalizacja

Zanim zaczniesz szukać idealnego hotelu, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujesz od hotelu pod tym względem. Czy zależy Ci na dostępie do morza? A może od opalania się na plaży wolisz zwiedzanie? Wybierasz hotel w zależności od tego, czy preferujesz pasywny, czy aktywny wypoczynek oraz od docelowego miejsca (w końcu nie wszędzie masz dostęp do morza i możesz poleniuchować). Gdy określisz priorytety, możesz rozpocząć poszukiwania obiektu wypoczynkowego. Pamiętaj, by wziąć pod uwagę też dojazd. Hotele czy pensjonaty oddalone od centrum są tańsze, jednak po dodaniu kosztów korzystania z transportu publicznego lub kosztów paliwa oraz parkingu, może okazać się, że ta opcja będzie droższa. Warto więc wziąć to pod uwagę i sprawdzić ceny biletów lub parkingów przed zarezerwowaniem hotelu.

Ważne: w wielu miastach jest metro. To zazwyczaj najwygodniejszy i zdecydowanie najszybszy środek transportu. Jeśli więc nie znalazłeś/aś w dobrej cenie hotelu w centrum, szukaj obiektu blisko metra. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele czasu.

Ile gwiazdek?

Cena jest niezwykle ważnym aspektem przy wyborze hotelu, ale też nie można zapomnieć o jego standardzie. Koszt pobytu powinien być adekwatny do standardu hotelu. Zdarzają się oferty, w których pobyt w 2-gwiazdkowym hotelu jest wyższy niż ten w 3- lub nawet 4-gwiazdkowym obiekcie. Zwróć uwagę na ten aspekt, czasami warto zapłacić nawet trochę więcej za odrobinę luksusu, szczególnie gdy planujesz dłuższy pobyt.

Standard hotelu łatwo sprawdzić, wystarczy jedynie skorzystać z odpowiednich filtrów. Taką opcję posiada m.in. booking.com czy trivago.pl

Przeczytaj opinie

Zanim klikniesz przycisk Zarezerwuj, zapoznaj się z komentarzami gości hotelu. W większości serwisach rezerwacyjnych istnieje opcja zostawienia opinii. Warto też wpisać w wyszukiwarkę Google nazwę obiektu wypoczynkowego, w taki sposób też bez problemu znajdziesz informacje o interesującym Cię hotelu.

Sprawdź również, ile czasu zajmie Ci dojazd do centrum oraz jakie warte uwagi zabytki są w pobliżu. Jeśli chodzi o opinie dotyczące obsługi oraz poziomu czystości to warto patrzeć na nie z przymrużeniem oka. Niestety, wielu gości jest na wyrost roszczeniowych. Rezerwują 2-gwiazdkowy hotel, a oczekują standardów jak w 5-gwiazdkowym hotelu.

Gdzie znaleźć dobrą ofertę?

Skoro już wiesz, jak wybrać hotel na wakacje, warto napisać jeszcze o tym, gdzie szukać dobrych ofert. Możesz skorzystać z systemów rezerwacyjnych, czy porównywarek cen. Warto też odwiedzić strony dużych agencji turystycznych. Poniżej krótka lista stron, na które warto wejść w poszukiwaniu wymarzonej oferty.

Booking.com – najpopularniejszy serwis, w którym można znaleźć oferty na noclegi, loty, wynajem samochodów, a nawet taksówki lotniskowe.

Hotele.pl – portal oferuje wybór hoteli i noclegów w całej Polsce. Serwis porównując ceny z różnych stron, pokazuje Ci najlepsze dostępne oferty na rynku.

Airbnb – to dość specyficzny serwis na naszej liście. Airbnb zrzesza ludzi, którzy są chętni podzielić się swoim pokojem, czy pustym w danym okresie mieszkaniem za niewielką opłatę. Opcja dla oszczędnych osób, które nie oczekują wielkich luksusów.

TripAdvisor – na stronie znajdziesz, dzięki której znajdziesz hotel w każdym zakątku świata. Hotele, loty, restauracje, atrakcje – na TripAdvisor są informacje i oceny każdego z tych segmentów.

 

Dlaczego warto wybierać hotele, które posiadają oprogramowanie dla hoteli? W jaki sposób program zwiększa Twój komfort i usprawnia obsługę gościa? Poznaj odpowiedzi na pytania, kliknij tu.